Wydarzenia

Zapraszamy na spektakl: „Tańce Rodzinne” Zbigniewa Waszkielewicza

Zapraszamy na spektakl: „Tańce Rodzinne” Zbigniewa Waszkielewicza

WSTĘP BEZPŁATNY

 

TEMAT SPEKTAKLU: Czteroosobowa rodzina znajduje się w sytuacji całkowitego lockdownu. Członkowie rodziny są izolowani nie tylko od świata zewnętrznego, ale także od siebie wzajemnie – znajdują się w osobnych pomieszczeniach, oddzieleni pancernymi szybami. Widzą siebie i słyszą, ale nie mogą się dotykać. Mogą ze sobą rozmawiać i mimo fizycznej separacji także tańczyć – muzyka, taniec pozwalają im znieść tę sytuację, przynajmniej jakiś czas. Kompensacją lockdownu są też rozmowy, ale bywają trudne, bo dotykają skrywanych rodzinnych tajemnic. Czy można w takiej sytuacji mieć poczucie humoru? Czy można zachować dobre, międzyludzkie relacje? I pytanie najważniejsze, czy można mieć nadzieję?
Spektakl powstał w formule interdyscyplinarnej, a podstawowe artykulacje przekazu koncepcji artystycznej realizowane są w obrębie środków wyrazu teatru dramatycznego i teatru ruchu. Jest to komedia grozy w jednym akcie. Premiera spektaklu miała miejsce 05.10.2021 w Centrum Kultury w Giżycku. Czas trwania spektaklu: 1 godz. 07 minut.
Wystawienie spektaklu zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski woj. Warmińsko-Mazurskiego, Gminę i Powiat Giżycko oraz Powiat Kętrzyński. Dlatego wstęp na widowisko jest bezpłatne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na dobre widowisko teatralne.