Wydarzenia

Spektakl familijny w namiocie cyrkowym odwiedzi Korsze! Zapraszają Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawski Teatr 21 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach

Spektakl familijny w namiocie cyrkowym odwiedzi Korsze! Zapraszają Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawski Teatr 21 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.  
W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy - inspirując się spektaklem - uruchomią swoją kreatywność.„Jak przestałem być idealny” w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej opowieści. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.
Spektaklowi towarzyszą warsztaty teatralne. Inspirując się opowieściami Ganeśi i Josepha Merricka wybierzemy się w ich trakcie w podróż dookoła świata, stworzymy swój wynalazek, własną historię i rozwiniemy swoje umiejętności cyrkowe. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów i aktorki, artystów i artystki sztuki cyrkowej, pedagogów i pedagożki teatru.
Warsztaty i spektakl „Jak przestałem być idealny” to piąty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który będzie przemierzał Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu „Lato w teatrze”. Swoją premierę miał we wrześniu 2021 roku i został zagrany wówczas pięciokrotnie. Od 2011 roku, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano cztery spektakle objazdowe „Gdzie jest Pinokio?” (2011, reż. Robert Jarosz) , „Pippi Pończoszanka” (2013, reż. Konrad Dworakowski), „Jak wytresować dziewczynkę?” (2015, reż. Michał Walczak) i “Piotruś Pan” (2019, reż. Konrad Dworakowski).

Aktorzy:
Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Mateusz Kownacki, Daniel Krajewski, Natalia Leszczyńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Filip Perkowski, Michał Pęszyński, Piotr Sakowski, Aleksandra Skotarek, Cela Sobolewska, Magdalena Świątkowska, Paulina Waszkiewicz, Łukasz Wójcik
Twórcy:
koncepcja artystyczna - Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk
reżyseria - Justyna Sobczyk, Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Wielgus
dramaturgia, scenariusz - Justyna Lipko-Konieczna
reżyseria ruchu - Justyna Wielgus
scenografia i kostiumy - Wisłomira Nicieja
charakteryzacja - Magdalena Lerynowicz
reżyseria i realizacja światła - Sebastian Klim
muzyka - zespół Pokusa (Tymek Bryndal, Natan Kryszk, Teo Olter)
asystentka reżyserki - Zuzanna Jarmakowska
konsultacja tańca hinduskiego - Kalina Duwadzińska
kierownik techniczny spektaklu - Dariusz Adamski
realizacja dźwięku - Michał Rokicki
promocja: Łukasz Orłowski (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Jakub Drzewiecki (Fundacja Teatr 21)
produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Paulina Uryszek (Fundacja Teatr 21)